BHP

Dodane: 24-10-2014 09:04
BHP kursy bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni,...pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Takie szkolenie

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy w Polsce jest dosyć nie mała. Wystarczy wyszukać słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm szkoleniowych.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost niezły. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Interesującą alternatywą dla zwykłych szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy są szkolenia internetowe. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu zł za szkolenie. Naprawdę dobry pomysł. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy pouczyć się przy komputerze.


Ogólnie o bhp

Chyba najtańszym i najlepszym pomysłem na szkolenia bhp jest wykupienie ich w wersji internetowej. Prawdopodobnie z takiej formy szkoleń mogą skorzystać pracownicy biurowi.

BHP w przypadku pracy za biurkiem lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz dlaczego:
Przy pracy z komputerem krzesło ma zasadnicze znacznie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Dobre krzesło do stanowiska komputerowego powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze konta pochylenia) oraz wystarczająco profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W Polsce mamy dość niejasne prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy zatrudniające powyżej stu podwładnych muszą mieć oddzielnego specjalistę bhp. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu nie mało firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


Zapobieganie

Jeśli chodzi o wypadki zwykle jest tak, że nie ma ich do momentu aż się nie przytrafią. Wystarczy pomyśleć chwilę o tym co by było gdyby nie było żadnych wymagań i wymagań w zakresie bezpieczeństwa pracy. Sporo firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich podwładnych. A ktoś nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Właśnie przypomniała mi się scena z filmu "Mechanik" gdzie jeden gościu grzebie w maszynie, która nie została wyłączona ani zabezpieczona a drugi przypadkowo naciska przycisk. Maszyna zaczyna działać i nie daje się wyłączyć , niestety nierozważny robotnik traci rękę. Co prawda później jest o dziwo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo otrzymuje ogromne odszkodowanie za, które może żyć dostatnio do końca życia. Jednak lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?


BHP obowiązkowe

Zatrudniając nowego pracownika pracodawca musi spełnić wiele wymogów przepisów. Jednym z obowiązków pracodawcy jest przeszkolenie pracownika w zakresie bhp. Konieczność szkolenia bhp pracowników nakłada Kodeks Pracy.

Zatrudniając pracownika, który już wcześniej pracował w naszej firmie i jedynie ponownie go zatrudniamy, nie musimy przeprowadzać szkoleń bhp ponownie.

Założeniem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście poprawienie bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


Szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel szkoleń okresowych jest następujący utrwalenie wiadomości z zakresu bhp zdobytych w czasie szkolenia bhp zapoznanie pracowników z aktualnymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Okresowe szkolenia bhp jak nakazuje rozporządzenie powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż pół roku od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Przymus okresowych szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w zakresie szkolenia w dziedzinie bhp Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).