mydła marsylskie

Kremy oraz mydła to bardzo ważna sprawa w codziennym życiu.

Z tego powodu dobrze jest zwrócić uwagę, aby kosmetyki były naturalne, a mydła wysokiej jakości np.

.

Drażniące kosmetyki

mydła marsylskie Podrażnienia skóry mogą wynikać z różnych przyczyn, dlatego przed pójściem do dermatologa warto przestać stosować makijaż na około...tydzień.
Jeżeli to nie przyniesie efektów- dopiero wtedy udać się do lekarza. Podrażnienia mogą powodować kosmetyki i środki higieny (żele, szampony itp.) aby ich uniknąć najlepiej stosować te sprawdzone przez nas i nie eksperymentować ciągle z nowymi produktami.
Przy mocno wrażliwej skórze najlepiej jest pójść w stronę kosmetyków naturalnych i łagodnych (bez mocnych substancji zapachowych).

?Tapeta?

Wiele kobiet myśli, że gdy nałożą duża ilość makijażu to zatuszują wszelkie niedoskonałości- niestety często efekt jest odwrotny.
Przecież nie chodzi o wystylizowanie się na klauna, a o jedynie podkreślenie urody z delikatnym maskowaniem niedoskonałości. Duża ilość makijażu to także błędne koło przy problemach skórnych.

Nakładanie dużej ilości różnych podkładów, pudrów itp.

blokuje dopływ powietrza do skóry i powoduje większe i bardziej widoczne podrażnienia i zaczerwienienia. Co zrobić wtedy? Nałożyć więcej makijażu! I tak wkoło.

Make-up...

Makijaż (fr.

maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang.

make-up ? kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy).

Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków. Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie. Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery.

W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość.
Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową.
Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makijaż

Makijaż, a stan skóry

Nadmierne stosowanie mocnego, utrudniającego skórze oddychanie, może prowadzić do pogorszenia się jej stanu i uwydatnienia niedoskonałości.
To takie błędne koło: mamy niedoskonałości skóry i staramy się je zakryć makijażem, a im więcej go nakładamy tym bardziej nasza skóra robi się niezdrowa. W takiej sytuacji trzeba zrezygnować z większości środków, zacząć stosować kosmetyki naturalne i niepodrażniające skóry.
Można też próbować wizyt u dermatologa, który zaproponuje odpowiednie leczenie naszej skóry. Na dłuższą metę da to lepszy efekt wizualny niż intensywne smarowanie się kremami i pudrami.

Najpopularniejszy krem - Nivea

Nivea (łac.
niveus ? śnieżnobiały) ? linia produktów kosmetycznych międzynarodowego koncernu Beiersdorf AG z Hamburga w Niemczech. Pierwszym produktem tej linii był Nivea Creme (krem Nivea), który został wprowadzony na rynek w 1911 r.
przez firmę ?Beiersdorf & Co?, której właścicielem był wówczas Oskar Troplowitz, farmaceuta, urodzony w 1863 roku w Gliwicach.
Współwynalazcami kremu byli chemik Isaak Lifschütz i dermatolog Paul Gerson Unna. Troplowitz nadał kremowi nazwę Nivea, z łacińskiego niveus/nivea/niveum (śnieżno-biały).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nivea.
Dodane: 28-11-2015 16:03

Tagi: mydła mydło kosmetyki chemia francja

Widok do druku:

mydła marsylskie