Moda i użyteczność w jednym

Dodane: 05-04-2016 03:04
Moda i użyteczność w jednym Czy worek na buty są potrzebne? Na pewno dla osób dbających o porządek i modę. Oprócz tego w sieci można znaleźć wiele różnych innych eleganckich rozwiązań dla lubiących porządek.

Walizka w Wikipedii

Walizka to przenośne opakowanie na bagaż, używane najczęściej w trakcie podróży. W kształcie zbliżona jest do płaskiego prostopadłościanu z zaokrąglonymi krawędziami. Składa się z dwóch ruchomych względem siebie części, połączonych zawiasami.

Walizki wykonywane są z różnych materiałów: tkaniny, tworzywa sztucznego, skóry. Zwykle poszczególne boki są dodatkowo usztywnione wewnętrznymi wkładkami, aby zapobiec deformacji kształtu. Na jednym z boków znajduje się uchwyt służący do przenoszenia. Często dodatkowo walizka jest wyposażona w kółka oraz wysuwany uchwyt, które umożliwiają przemieszczanie walizki bezpośrednio po podłodze, bez podnoszenia. Niektóre walizki posiadają zamki, chroniące ich zawartość.

Szczególnym rodzajem walizki jest walizka lotnicza. Zawsze ma ona kółka i wysuwany uchwyt, jest zamykana i ma miejsce na etykietkę zawierającą dane właściciela. Najważniejszą cechą walizki lotniczej jest jej niewielki ciężar przy dużej wytrzymałości na uderzenie i zgniecenie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Walizka


Pojemna kawalerka

Kiedy przychodzi do zorganizowania małej i ciasnej przestrzeni, każdy pomysł jest na wagę złota. Potwierdzą to pewnie mieszkający w akademikach studenci, a może raczej studentki. Dbanie o porządek i estetyczny wygląd otoczenia to głównie domena kobiet, ale i faceci lubią kiedy jest czysto, choć rzadko to przyznają.

Wszelkiego rodzaju przestrzeń do przechowywania w małym mieszkaniu jest bardzo ważna, jak w każdym innym domu. Jednak przy ograniczonej przestrzeni trzeba wykazać się nie lada sprytem, aby wszystko się ładnie pomieściło i żeby nie było bałaganu. Jest wiele porad pomagających zorganizować takie małe przestrzenie, a każda z nich, choć przynosi niewielką poprawę jest warta uwagi.


Kwestia pakowania butów

Pakowanie butów może być najbardziej problematyczną sprawą w całym procesie przygotowywania się do wyjazdu. W większości przypadków pakujemy buty wizytowe lub te bardziej eleganckie, wiec włożenie ich razem z ciuchami bez żadnej ochrony odpada. Delikatne wykończenie drogich butów może ulec zniszczeniu w takiej podróży, a worek foliowy nie pomoże ich ochronić. Najlepszym wyjściem byłoby mieć osobny plecak, czy też torbę na parę butów, ale to rozwiązanie jest niepraktyczne.

Można pokusić się o zakup futerału na buty, który wykonany jest z grubego materiały, który ochroni nasze obuwie przed zniszczeniem. Takie futerały nie są drogie, a z pewnością inwestycja w nie pomoże ograniczyć wydatki na nowe buty. Taki futerał sprawdzi się również świetnie w szafie, aby buty nie kurzyły się niepotrzebnie.