Punkt widzenia pozycjonera

Dodane: 15-08-2014 09:29
Punkt widzenia pozycjonera O pozycjonowaniu, czyli w którą stronę zmierza Google? Pozycjonowanie to naprawdę nie jest taka fajna branża. Z jednej strony dość wysokie i zadowalające zarobki, ale z drugiej zależność od jednej korporacji...O pozycjonowaniu, czyli w którą stronę zmierza Google? Pozycjonowanie to naprawdę nie jest taka fajna branża. Z jednej strony dość wysokie i zadowalające zarobki, ale z drugiej zależność od jednej korporacji - wyszukiwarki Google. Dlaczego to nie jest takie fajne?

Ano dlatego, że o Google coraz częściej mówi się, jak o kolosie na glinianych nogach. Niektóre działania tej korporacji są dość kontrowersyjne i nie działają dobrze na PR (jak współpraca z CIA w sprawie danych użytkowników).

Jednak w branży pozycjonowania to już jest istny pogrom. Mówi się, że korporacja ma za słabe wyniki w AdWords i z tego powodu powstają algorytmy, które trzęsą całą branżą SEO. Tak, pozycjoner to ktoś, kto budzi się w środku nocy, zlany potem, bo przyśnił mu się update Google. Brzmi jak żart? Może dla większości tak. Jednak jeśli to twoja praca, i nagle z dnia na dzień strony twoich klientów tracą pozycje, to ty tracisz pieniądze. I często tych klientów.

Z pozycjonowaniem jest trochę jak z giełdą. Zarobić można dużo, ale z dnia na dzień można też wszystko stracić. To naprawdę nie jest taka fajna praca! pozycjonowanie gliwice