w kontekście budowy

Dodane: 06-06-2014 08:54
w kontekście budowy Pisałem już wcześniej o bhp w budownictwie i rolnictwie. Tym razem chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach...Pisałem już wcześniej o bhp w budownictwie i rolnictwie. Tym razem chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach występuje wielka rozmaitość zagrożeń oraz środków ochronnych. Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie jest niezwykle istotne dla zdrowia i życia pracowników budowlanych.

Nawet pozornie mało skomplikowane prace związane z układaniem chodników, podjazdów i parkingów z betonowej kostki brukowej związane są z dużą liczbą zagrożeń. Najbardziej widocznym jest to związane z dużymi masami (co autor miał na myśli?), paleta takiej betonowej kostki waży ponad tonę, przy rozładunku i przenoszeniu tego materiału należy zachować należyte środki ostrożności. Dlatego robotnicy powinni nosić kaski, grube rękawice ochronne oraz specjalne buty ze stalowym wzmocnieniem. Oczywiście jest tak kiedy firma przestrzega zasad bhp. W sumie niby nic, ale upadek takiej kilku kilogramowej kostki na nogę mógłby spowodować co najmniej spory ból, a nawet złamania.

Drugim aspektem jest hałas. Niby przy takiej pracy nie ma co hałasować - było by tak, gdyby kostka była ubijana i wyrównywana ręcznie. Obecnie jednak używa się do tego wibracyjnych zagęszczarek mechanicznych. Te maszyny wytwarzają duży hałas - bez słuchawek może to powodować poważnie uszkodzenie słuchu.

Nawet pracownicy biurowi pracujący w budynkach w pobliżu miejsca budowy cierpią z powodu tego hałasu. szkolenia bhp warszawa
Polecam również szkolenia bhp
Znazlazłem także usługi bhp
nadzór bhp - też dobry
szkolenia bhp - to całkiem niezłe